Praca za granicą otwiera drzwi do sprawdzenia własnych możliwości. Właśnie wtedy możemy przekonać się o tym, jak bardzo jesteśmy samodzielni. I nie tylko.
1. Sprawdzenie samego siebie
„Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV” – mówi Joanna Żukowska z serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.
Już decyzja o wyjeździe pokazuje, że mamy w sobie odwagę. Skok na głęboką wodę, czyli wyjazd samemu za granicę, jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości. To bardzo dobry powód do wyjazdu, zwłaszcza gdy chcemy zacząć żyć po swojemu i na własną rękę.
2. Spełnienie marzeń o mieszkaniu nad ciepłym morzem
„Zawsze chciałem mieszkać nad morzem”, „chciałem mieć blisko w góry” – takie marzenia ma wielu z nas, ale niewielu je realizuje. Tymczasem miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej.
3. Opcja elastycznej pracy w kilku firmach
„Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, zdecydowanie znajdą więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy” – mówi Żukowska z MonsterPolska.pl. „Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy” – dodaje.
4. Chęć szybkiego posiadania nieruchomości
Metr kwadratowy mieszkania w Polsce jest stosunkowo tani w porównaniu do innych krajów UE. Jeśli jednak zestawi się płace i metry kwadratowe, okazuje się, że mamy znacznie mniejsze moce zakupowe niż mieszkańcy innych krajów. I tak według raportu Deloitte wynika, że jeśli marzymy o zakupie 70-metrowego mieszkania, to pracując w Niemczech wystarczą trzy roczne dochody, w Hiszpanii i Holandii – cztery roczne dochody, a w Irlandii, Portugalii i Szwecji – pięć rocznych dochodów. W Polsce trzeba zaś odłożyć równowartość ponad 7 rocznych dochodów.
5. Możliwość prowadzenia wideobloga o danej społeczności
Dzisiejsi 20-latkowie wciąż prześcigają się w pomysłach, jak zaistnieć w mediach społecznościowych – na Insta czy kanale wideo w serwisie YouTube. Takim tematem mogłoby z pewnością być życie za granicą. Dowodzą tego liczne blogi (pisane) dzisiejszych 30 latków, którzy wciąż nie opanowali sfery wideo.
6. Obywatelstwo
Wieloletnia praca i zamieszkiwanie w danym kraju uprawnia do rozpoczęcia procedury starania się o obywatelstwo. Bycie obywatelem danego kraju otwiera wiele drzwi i upraszcza formalności.
7. Druga połówka z konkretnego kraju
Migracja do innego kraju z pewnością ułatwia znalezienie miłości w danym obszarze geograficznym. Taki powód najpewniej nie mieści się w głowie osób, stojących twardo na ziemi, dlatego mogą się nim kierować głównie romantycy.
Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek. Warto pamiętać, że nie musi on być oczywisty dla innych.
Link do strony artykułu: https://cafe.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/7-nieoczywistych-powodow-dla-ktorych-warto-wyjechac-do-pracy-za-granice-wedlug-monsterpolska-pl